ZŠ Otice
OticeZákladní škola

Školské poradenské pracoviště

Výchovný poradce: Mgr. Romana Evjáková

Náplň práce výchovného poradce:

• Spolupracuje s metodikem prevence při práci se třídami na základě vyhodnocení sociometrických šetření.
  • Spolupracuje s pracovníky Školských poradenských zařízení.
  • Poskytuje informace o činnosti školy a dalších poradenských zařízeních v regionu, o jejich zaměření, kompetencích a o možnostech využívání jejich služeb.
  • Koordinuje činnosti zaměřené k volbě dalšího vzdělávání žáka – kariérové vzdělávání
    a diagnosticko-poradenské činnosti.
  • Poskytuje metodickou pomoc v otázkách kariérového rozhodování žáků.
  • Zajišťuje skupinové návštěvy žáků školy v informačních poradenských střediscích, úřadu práce
    a poskytuje informace žákům a zákonným zástupcům o možnosti individuálního využití informačních služeb těchto středisek.
  • Vede evidenci žáků se specifickými vývojovými poruchami, podává ve spolupráci s třídními učiteli návrhy na jejich vyšetření.
  • Věnuje pozornost dětem a mládeži s problémovým vývojem a s rizikovým chováním.

Metodik prevence: Mgr. Martina Kašpárková

Náplň práce metodika prevence:

• Koordinace tvorby a kontrola realizace preventivního programu školy.
  • Koordinace a účast na realizaci aktivit školy zaměřených na prevenci rizikových forem chování.
  • Metodické vedení činnosti pedagogických pracovníků školy v oblasti prevence rizikových forem chování (vyhledávání problémových projevů chování, preventivní práce s třídními kolektivy apod.).
  • Koordinace spolupráce školy s orgány státní správy a samosprávy, které mají v kompetenci problematiku prevence rizikových forem chování, s metodikem preventivních aktivit v poradně a s odbornými pracovišti, které působí v oblasti prevence rizikových forem chování.
  • Shromažďování odborných zpráv a informací o žácích v poradenské péči specializovaných poradenských zařízení v rámci prevence rizikových forem chování v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.
  • Zajišťování a předávání odborných informací o problematice rizikových forem chování, o nabídkách programů a projektů, o metodách a formách specifické primární prevence pedagogickým pracovníkům školy.
  • Prezentace výsledků preventivní práce školy, získávání nových odborných informací a zkušeností.
  • Vedení a průběžné aktualizování databáze spolupracovníků školy pro oblast prevence rizikových forem chování (orgány státní správy a samosprávy, střediska výchovné péče, poradny, zdravotnická zařízení, Policie ČR, orgány sociální péče, nestátní organizace působící v oblasti prevence, centra krizové intervence a další zařízení, instituce i jednotliví odborníci).
  • Vyhledávání a orientační šetření žáků s rizikem či projevy rizikových forem chování, poskytování poradenských služeb těmto žákům a jejich zákonným zástupcům, případně zajišťování péče odpovídajícího odborného pracoviště (ve spolupráci s třídními učiteli).
  • Spolupráce s třídními učiteli při zachycování varovných signálů spojených s možností rozvoje rizikových forem chování u jednotlivých žáků a tříd.
  • Příprava podmínek pro integraci žáků se specifickými poruchami chování ve škole a koordinace poskytování poradenských a preventivních služeb těmto žákům školou a specializovanými školskými zařízeními.

Základní škola a Mateřská škola Otice - příspěvková organizace

Kylešovská 105
747 81 Otice

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Svátek má Patricie

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den UFO

Zítra má svátek Radomír